Cild Güzelliği İçin Yapılması Gereken Doğal Yöntemler

Cild güzelliği için yüksek teknolojiye sahip cihazlar, en yeni malzemelerle doludur, ancak en yaygın cilt bakım sorunlarının bazılarıyla başa çıkmak söz konusu olduğunda, doğal tedavi yöntemleri devreye girer. Bazı durumlarda, basit doğal seçenekler bilimsel olarak tasarlanmış çözümler kadar etkili olabiliyor.

Pahalı güzellik uygulamalarını bir kenara bırakıp, evdeki malzemeleri değerlendirin diye sizler için birbirinden pratik cild güzelliği yöntemlerini sıraladık.

Cild Güzelliği için Hindistan Cevizi Yağı Kullanın

hindistan cevizi yağı

Faydaları: Nemlendirme, bu bitkisel yağın tropikal bir cilt yatıştırıcı olarak kullanıldığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Son araştırmalar, hindistan cevizi yağının, cildi güzelleştirdiği ve koruduğunu göstermektedir.

Medford, OR’da bir dermatolog olan Laurel Naversen Geraghty, kuru, kaşıntılı cilt veya egzama, sedef hastalığı gibi cilt hastalıklarına karşı savaşmak için hindistan cevizi yağı ürünlerini tavsiye ediyor. Ancak, sivilceli ciltler için hindistan cevizi yağı kullanmaya karşı uyardı çünkü sivilceyi daha da kötüleştirebiliyor.

Cild Güzelliği için Gotu Kola Kullanın

godu kola

Faydaları: Yara iyileştirme, Asya mutfağında sıkça kullanılan bu eski bitki, yara iyileştirici faydaları nedeniyle günümüzde modern cilt bakımının bir parçası oldu , Lab Muffin Beauty Science blogunun kozmetik kimyacısı ve yaratıcısı PhD, Michelle Wongk. Bitkideki kimyasal maddeler, yaralanan bölgelere kan akışını artırarak ve cildi güçlendirip sıkılaştırdığını söylemiştir.

Araştırmacılar, sıçanlarda cilt yaralanmaları Gotu Kola ile tedavi edildiğinde, bölgelerin daha fazla iyileşme gösterdiğini bulmuşlardır . Amino asitler, beta karoten , yağ asitleri ve fito kimyasalların kombinasyonu, iyileşme süresini hızlandırarak yaralanmaları tedavi eder.

Cild Güzelliğiniz için Yeşil Çay Kullanın

yesil çay

Faydaları: Güneşten korunma, yaşlanma karşıtı. Yeşil çay içmek ve sağlığın iyileştirilmesi arasındaki bağlantı yıllardır önerilmiş, ancak bitkinin cilt üzerinde kullanılması da yardımcı olabilir.

Montclair, NJ’deki bir dermatolog olan Jeanine Downie “Yeşil çayın foto koruma ve yaşlanma karşıtı faydaları açısından iyi sonuçları var” diyor. Yeşil çayın sahip olduğu polifenol ve antioksidan özelliklerin yanı sıra güneşten zarar görmüş cildi yatıştırıp belirtileri gidermek için yeşil çay içmemizi tavsiye ediyor.

Cild Güzelliğiniz için Shea Yağı Kullanın

shea yağı

Faydaları: Nemlendirici, Bazıları bu doğal nemlendiriciye mucize bir işçi diyor. Shea yağı, Afrika Karit ağacından elde edilen bir doğal yağdır. Shea yağı içerisinde, E vitamini, A ve F vitaminleri bulundurur.

Kırışıklıklardan kurtulmak, cildi nemlendirmek ve hatta doğal bir cilt açıcı olduğu söylenir. Güneşin zararını etkisiz hale getirebilen ve yaşlanmayı önleyen antioksidanlar içerir.

Cild Güzelliği için Çay Ağacı Yağı Kullanın

çay ağacı yağı

Faydaları: Anti-mikrobiyal, leke giderici. Çay ağacı yapraklarından elde edilen bitkisel yağın, çeşitli mikroplarla, mantarlarla ve bakterilerle savaşmaya yardımcı olan antimikrobiyal ve anti-enflamatuar etkilere sahip olduğu kanıtlanmıştır.

Çay ağacı yağının bakteri kaynaklı akne ile mücadeleye ve iltihaplı lekelerin azaltılmasına yardımcı olabilir. Ancak tropikal tedavinin derin kistik aknelere karşı pek bir etkisi yoktur .

Önerilen Konular

Yazar Hakkında: SanalMag

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir