En İyi Hemoroid Doğal Tedavi Yöntemleri

hemoroid doğal tedavi

Hemoroid doğal tedavi yöntemleri için ev tedavileri mi düşünüyorsunuz? Basur memelerini küçültmek için doğal bir çözüm istiyorsanız, işte bilmeniz gerekenler. İnsanların ağrılı hemoroitleri küçültmeye çalışmasının birçok yolu vardır, ki bunlar en iyi ihtimalle yardımcı olabilir veya en kötü ihtimalle zarar verebilir.

Ancak evde doğal tedavileri denemeden önce, doğru tanı çok önemlidir. Kolorektal cerrah Massarat Zutshi, diyorki “kanama durumunda ilk olarak doktorunuza baş vurun, özellikle daha önce hiç hemoroit geçirmediyseniz.

Hemoroid Doğal Tedavi Yöntemleri

Hemoroidlerin tedavisine ve önlenmesine yardımcı olmak için, yeterli miktarda lif tüketmenin (kadınlar için günde 25 gram, erkekler için günde 38 gram) ve günde en az sekiz bardak su içmenin önemli olduğunu unutmayın

İşte hemoroid için olası ev tedavileri. Dr. Zutshi her biri hakkında yorum yapıyor:

1. Sitz Banyoları

Genellikle, uzmanlar ağrılı hemoroid hastalarına, özellikle bağırsak hareketinden sonra, günde birkaç kez 15 dakika ılık suda bekletme tavsiye eder. Doktor tavsiyesi: Evet, bu en iyi tedavilerden biridir. bir leğene veya sitz banyo kabına ılık su koyarak içine oturmanız basur memelerini küçültür ve toparlar.

2. Cadı Ela Bitkisi

Cadı ela, hemoroitler sönene kadar ağrı, kaşıntı ve kanamayı azaltmak için kullanılır. Kullanımı için çok fazla bilimsel destek yoktur, ancak iltihabı azaltmaya ve kanamayı yavaşlatmaya yardımcı olabilecek tanenler ve yağlar içerir. Uzmanlar, cildi doğal bir antienflamatuar olarak sıkılaştırdığını söylüyor.Doğrudan hemoroid üzerinde kullanmak uygundur.

3. Elma Sirkesi

Bazı insanlar elma sirkesinin hemoroitlere anında rahatlama getirdiğini, kaşıntı ve ağrıyı azalttığını söylüyor. Doktor tavsiyesi, elma sirkesini cilde aşırı uygulamayın cildinizi tahriş edebilir.

4. Psyllium Kabuğu

Psyllium kabuğu, lif alımınızı artırmanıza yardımcı olan ve dışkınızı bağırsaklarınızdan daha kolay geçmelerini sağlamak için yumuşatır. çok fazla kullanmamaya dikkat edin çünkü gaz veya mide kramplarına da neden olabilir.

Doktor tavsiyesi: Dışkıyı yumuşatmak ve bağırsak hareketlerini daha düzenli hale getirmek için bunu kullanın. Hemoroid iyileşmesini etkilemeyecek, ancak bağırsaklarınızı düzenleyecektir. psyllium kabuğu takviyesi alırsanız bol su içtiğinizden emin olun.

5. Aloe vera

Aloe veranın anti-enflamatuar özellikleri, hemoroitlerin iltihaplanmasını yatıştırmaya yardımcı olabilir. Her ne kadar özel olarak hemoroid kullanımı için araştırma yapılmasa da, diğer iltihaplı cilt rahatsızlıkları için bazı faydalar göstermiştir.

6. Epsom Tuzu ve Gliserin

Bu az bilinen ev tedavisidir, ağrılı hemoroidlere yardımcı olabilir. Doğrudan iltihaplı bölgeye uyguladığınız bir bileşik yapmak için bu basit malzemeleri kullanın:

  1. 2 yemek kaşığı gliserini 2 yemek kaşığı Epsom tuzu karıştırın.
  2. Karışımı bir gazlı bez pedine uygulayın ve ağrılı alana yerleştirin.
  3. Bu uygulamayı 15-20 dakika alanda bırakın.
  4. Ağrı hafifletilinceye kadar her dört ila altı saatte bir tekrarlayın.

Önerilen Konular

Yazar Hakkında: SanalMag

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir