Ücretsiz iCloud Fotoğraf Yedekleme Uygulamaları

İCloud’daki en büyük sorunlardan biri sınırlı 5GB saklama alanıdır, özellikle çok sayıda fotoğraf ve videolar çekerseniz zaman kaybetmeden sınırlı alanınız dolar. Aylık ücret ödemek opsiyonun dışındaysa, bu diğer alternatifleri de kontrol etmenizde yarar var demektir. Bir iPhone kullanıyorsanız, bu aylık 6,49 kuruş para ödeyebileceğiniz anlamına gelebilir.

Apple iCloud, telefonunuzu kaybetmeniz veya pili değiştirmeniz gerektiğinde, bir düğmeye tıklayarak orijinal ayarlara geri dönmenizi sağlayan çok kullanışlı bir hizmettir. İPhone kullananlar için bir sorunun özeti, iCloud’ları ile yetersiz kalabiliyor.

 • Fotoğraflar hariç diğer tüm ayarlarınızı ve verilerinizi yedeklemek için iCloud’u kullanın.
 • İCloud’da çok fazla yer kaplayacak fotoğraflar ve videolar için bu alternatif hizmetleri kullanın.

1 – Google Fotoğraflar [En İyi] | Sınırsız Yedek Depolama

google fotoğraflar

iPhone’daki fotoğraflarınızı yedeklemek için Google Fotoğraflar uygulaması kullanabilirsiniz. Sınırsız yedekleme depolaması ile daha ne istenebilir ki? Google Fotoğraflar uygulaması, iCloud kullanıcıları için en iyi yedekleme seçenekleridir, resimler ve videolar için sınırsız yedekleme kalitesi ile rakipsizdir, hatta iCloud sadelik ve yardımseverliğine ulaşabilir.

 • Ücretsiz Sınırsız Depolama – 16 megapiksele ve 1080p HD’ye kadar ücretsiz sınırsız fotoğraf ve video yedekleyin. Herhangi bir cihazdan ve photos.google.com adresinden yedeklemelerinize ulaşabilirsiniz.
 • Boş Yer Açma – Telefonunuzda bir daha yer kalmaması konusunda endişelenmeyin. Güvenli bir şekilde yedeklenen fotoğraflar, yalnızca bir dokunuşla cihazınızın deposundan çıkarılabilir.

2 – Amazon Fotoğrafları | Ücretsiz 5GB

icloud fotoğraf yedekleme

Amazon Photos, fotoğraflarınızı masaüstü, mobil ve tablet’e kaydedebilen ve paylaşan Prime üyelerine sınırsız tam çözünürlüklü çevrimiçi fotoğraf saklama alanı ve 5 GB ücretsiz video saklama alanı sunar. Sınırsız fotoğraf deposunu 5 kişiyle paylaşa bilirsiniz. Fotoğrafları, herhangi biriyle, Amazon üyesi veya değil, Gruplarla paylaşın. Amazon Photos mobil ve web uygulamaları ile fotoğraf yedekleme hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Fotoğraflarınızı otomatik olarak kaydetmek için iOS mobil uygulamasını kullanın, ardından cihazınızda yer açmak için bunları telefonunuzdan güvenli bir şekilde silin. Fotoğrafları masaüstü bilgisayarınızdan da yükleyebilir ve hepsini Amazon Photos masaüstü uygulamasıyla güvenle saklayabilirsiniz. Fotoğraflarınıza ve videolarınıza masaüstü, mobil ve tablet üzerinden her yerden erişin.

3 – Box | Ücretsiz 10GB

box - icloud fotoğraf yedekleme

Box’tan 10 GB ücretsiz bulut depolama alanıyla tüm dosyalarınızı, fotoğraflarınızı ve belgelerinizi güvenle saklayın, yönetin ve paylaşın. İPhone ve iPad için Box, hareket halindeyken işlerinizi halletmenize yardımcı olur. Kullanımı hızlı, güvenli ve basittir, bu nedenle 25 milyondan fazla kullanıcı ve 225.000 şirket Box kullanmaktadır. İPhone ve iPad özellikleri için Box:

 • Tüm Fotoğraf ve Videolarınızı yedeklemek için 10 GB ücretsiz bulut depolama alanı
 • Fotoğraf ve video yükleme
 • Önemli fotoğrafları, videoları, notları ve diğer belgeleri paylaşın

4 – Microsoft OneDrive | Ücretsiz 5GB

onedrive - icloud yedekleme

OneDrive, Microsoft Inc. tarafından geliştirilen güzel bir bulut hizmetidir. İOS için OneDrive’ı iPhone, iPad veya iPod touch’ınıza indirdikten sonra, bulut sunucusundaki fotoğrafları, videoları ve belgeleri istediğiniz zaman ve istediğiniz yerde görüntüleyebilir, yükleyebilir ve paylaşabilirsiniz. Dosyalarınızı ve fotoğraflarınızı OneDrive’a kaydedin ve onları herhangi bir yerden, herhangi bir yerden ulaşın.

Otomatik etiketleme sayesinde kolayca fotoğraflarınızı bulabilirsiniz. İOS için OneDrive uygulaması, hareket halindeyken kişisel ve iş dosyalarınızla kolayca çalışmanıza izin verir, ayrıca favori fotoğraflarınızın ve videolarınızın albümlerini paylaşabilirsiniz.

5 – Ever | Sınırsız Yedek Depolama

ever - icloud ios yedekleme

Ever fotoğraflarınızı en iyi şekilde korur, böylece onları kaybetme konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Cihazlar ve fotoğraf kaynakları arasında, istediğiniz zaman erişebilmeniz için Fotoğraflarınızı ve videolarınızı otomatik olarak yedekler. Ardından, kamera rulonuzdaki fotoğrafları kaldırarak cihazınızdaki boş alanı açabilirsiniz.

 • Cihazınızın kamera rulosundan yüksek çözünürlüklü fotoğraf yedekleme
 • Facebook, Instagram, Dropbox, Google ve diğerlerinden kolayca fotoğraf içe aktar
 • Fotoğraflarınız paylaşmaya karar verene kadar her zaman gizlidir
 • Çektiğiniz fotoğrafları cihazınızda otomatik olarak yedekleyin
 • Dokunmatik Kimlik koruması ile ek bir güvenlik düzeyi ekleyin
Kullanıcı Oyu
[Toplam: 1 Ortalama: 4]

Yorum yapın